Specyfika wsparcia dziecka z autyzmem w przedszkolu i szkole.

14 września 2024, 09:00

Data: 14-15. 09. 2024
Godz: Sobota: 09:00-15:00,
           Niedziela: 09:00- 14:30
Lokalizacja: Wrocław

Plan szkolenia:

1. Wprowadzenie do Autyzmu Spektrum: Omówienie podstawowych informacji na temat ASD – na czym może polegać różnorodność?
2. Zrozumienie indywidualnych potrzeb: Zapoznanie się z różnymi profilami dzieci z ASD, aby lepiej zrozumieć ich unikalne potrzeby edukacyjne, komunikacyjne i społeczne.
3. Echolalia – jak sprawić, by służyła komunikacji? Praktyczne rozwiązania.
4. Praktyczne podejście do nauczania: Udostępnienie strategii i technik nauczania, które uwzględniają różnorodne style uczenia się i preferencje sensoryczne dzieci z ASD.
5. Równowaga, dobrostan – jak łatwo zaburzyć, a jak można wyrównać?
6. Komunikacja i społeczność: Omówienie metod wspierających rozwijanie komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz umiejętności społecznych u dzieci z ASD.
7. Motywacja u dzieci starszych – jak sprawić, by się chciało?
8. Zachowania tzw trudne.
9. Współpraca z rodzicami: Znaczenie i strategie współpracy z rodzicami dziecka z ASD w celu zapewnienia spójnego wsparcia zarówno w szkole, jak i w domu.
10. Studia przypadków i praktyka: Analiza konkretnych przypadków,

W rezultacie szkolenia, uczestnicy powinni być lepiej przygotowani do efektywnej pracy z dziećmi z ASD, zapewniając im odpowiednie wsparcie, zrozumienie i szanse na rozwój pełnego potencjału. Takie szkolenie jest niezwykle wartościowe dla nauczycieli, terapeutów, opiekunów, pracowników placówek edukacyjnych oraz innych osób zaangażowanych w pracę z dziećmi z Autyzmem Spektrum

Prowadząca: Joanna Pałasz– logopeda kliniczny terapii wczesnodziecięcej, pedagog. Specjalizuje się w terapii małych dzieci z zaburzeniami komunikacji i rozwoju języka, diagnosta dzieci z ASD. Pasjonatka pracy Małym Dzieckiem z trudnościami w komunikacji z wykorzystaniem zabawy. Wieloletni wykładowca akademicki (AM Wrocław, UP Kraków, ,APS Warszawa) Współinicjatorka ogólnopolskiej akcji logopedów „272 – Dwa słowa na dwa lata to o dwieście słów za mało”. Autorka wielu książek dla terapeutów i publikacji dla dzieci. Bierze czynny udział jako prelegentka w konferencjach dotyczących zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dzieli się wiedzą podczas szkoleń dla specjalistów, studentów, a także rodziców.

Zaliczka
Pełna płatność do 30 sierpnia 2024, 23:59