Specyfika wsparcia dziecka z autyzmem w przedszkolu i szkole

13 lipca 2024, 09:15
On-line: BigBlueButton

Termin: 13-14 lipca 2024
       sobota - 13 lipca godz. 09.15 -15.00
       niedziela - 14 lipcaw godz. 09.00-14.30

Plan szkolenia:
1. Wprowadzenie do Autyzmu Spektrum: Omówienie podstawowych informacji na temat ASD - na czym może polegać różnorodność?
2. Zrozumienie indywidualnych potrzeb: Zapoznanie się z różnymi profilami dzieci z ASD, aby lepiej zrozumieć ich unikalne potrzeby edukacyjne, komunikacyjne i społeczne.
3. Echolalia - jak sprawić, by służyła komunikacji? Praktyczne rozwiązania.
4. Praktyczne podejście do nauczania: Udostępnienie strategii i technik nauczania, które uwzględniają różnorodne style uczenia się i preferencje sensoryczne dzieci z ASD.
5. Równowaga, dobrostan - jak łatwo zaburzyć, a jak można wyrównać?
6. Komunikacja i społeczność: Omówienie metod wspierających rozwijanie komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz umiejętności społecznych u dzieci z ASD.
7. Motywacja u dzieci starszych - jak sprawić, by się chciało?
8. Zachowania tzw trudne.
9. Współpraca z rodzicami: Znaczenie i strategie współpracy z rodzicami dziecka z ASD w celu zapewnienia spójnego wsparcia zarówno w szkole, jak i w domu.
10. Studia przypadków i praktyka: Analiza konkretnych przypadków,

W rezultacie szkolenia, uczestnicy powinni być lepiej przygotowani do efektywnej pracy z dziećmi z ASD, zapewniając im odpowiednie wsparcie, zrozumienie i szanse na rozwój pełnego potencjału. Takie szkolenie jest niezwykle wartościowe dla nauczycieli, terapeutów, opiekunów, pracowników placówek edukacyjnych oraz innych osób zaangażowanych w pracę z dziećmi z Autyzmem Spektrum.

Zaliczka
Pełna płatność do 29 czerwca 2024, 23:59
Wolnych miejsc: 11
Musisz być zalogowany, by zapisać się na szkolenie.
Joanna Pałasz
pareologoped@gmail.com